اخبار - اخبار عمومی - معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛
۱۳۹۴/۰۵/۰۶ تعداد بازدید: ۱۱۲۷
print

لزوم هم افزایی عملکرد دستگاه های اجرایی با هدف توسعه کمی و کیفی زیارت

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد؛

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی عملکرد این معاونت را در نشستی خبری تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری ها، محمد حسن واحدی در این نشست گفت: نخستین هدف این معاونت، هماهنگ کردن اقدامات دستگاه های اجرایی استان در حوزه زیارت با هدف جلوگیری از موازی کار و ارتقا کمی و کیفی خدمات ارائه شده به زائران بارگاه منور رضوی است .
وی افزود: برنامه ریزی، ساماندهی و نظارت بر اقدامات صورت گرفته در حوزه زیارت و مهندسی امور زائران از دیگر اهداف این معاونت است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: این مهم از طریق 16 کمیته اجرایی ذیل معاونت و با برگزاری جلسات منظم و مستمر و از طریق اقدامات جمعی محقق می شود.
واحدی به بررسی اقدامات صورت گرفته درحوزه زیارت استان طی سه ماه نخست سال 94 پرداخت و خاطرنشان کرد: تهیه و تدوین طرح توسعه کمی و کیفی زیارت با 10 راهبرد، 101 سیاست و احصا 700 پروژه مراحل پایانی خود را طی می کند و تا پایان مرداد ماه در شورای برنامه ریزی استان با حضور استاندار محترم مصوب خواهد شد.
وی تهیه مدل های اجرایی برای مسائل مهم حوزه زیارت از دیگر اقدامات این معاونت در این بازه زمانی دانست و افزود: مدل طرح مبدا تا مبدا با هدف ساماندهی سفرها در قالب تورهای مسافرتی به مشهد و با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی از جمله مهمترین طرح های اجرایی است.
وی با بیان اینکه برای اجرای طرح مذکور سه مرحله در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: نخستین گام آن در بازه زمانی یک ساله با هدف افزایش سهم سفرهای گروهی تا 10 درصد، در 19 استان و دو کشور خارجی برنامه ریزی شده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: گام دوم و سوم این طرح به ترتیب در بازه های زمانی سه ساله و پنج ساله تعریف شده که در مرحله دوم افزایش سفرهای گروهی تا سقف 20 و مرحله سوم تا 35 درصد افزایش درنظر گرفته شده است.
واحدی طرح ساماندهی و نظارت بر ارتقا خدمات رسانی به زائران خارجی با هدف ارتقا امنیت را از دیگر مدل های اجرایی مورد پیگیری معاونت زیارت دانست.
وی از شناسایی چهار هزار و 500 واحد خانه مسافر غیرمجاز در مشهد خبر داد و گفت: با مسوولیت فرمانداری و همکاری و نظارت شهرداری های ثامن و مناطق 7 و 8 زمینه بازدید از این مراکز و ثبت قانونی آنها در صورت تایید فراهم می شود.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه برای تعطیلات تابستان 250 برنامه اجرایی در ستاد خدمات سفر مصوب شد، اظهار داشت: این برنامه ها از طریق کمیته های 12 گانه ذیل ستاد خدمات سفر استان با هدف خدمات رسانی به زائران اجرایی می شود.
واحدی برنامه های عملیاتی سال 94 معاونت زیارت را تشریح کرد و گفت: افزایش تعداد زائران  داخلی و خارجی تا سقف 5 درصد و ارتقا 10 درصدی اماکن اقامتی و سایر شاخص های خدمات رسانی نسبت به سال گذشته در دستورکار قرار دارد.
وی از تدوین طرح راه اندازی سازمان زیارت و گردشگری در شهرداری مشهد خبر داد و گفت: این طرح برای بررسی و پیگری بیشتر به شهرداری تحویل داده شده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اقدامات صورت گرفته در حوزه ساخت زائرسراهای ارزان قیمت برای استان های مختلف در شهر مشهد را تحلیل کرد و اظهار داشت: تاکنون 23 استان زمین های خود را برای ساخت تحویل گرفته اند و مراحل ساخت را با کمک بخش خصوص و خیران دنبال می کنند.
واحدی گفت: نخستین کمپ اسکان زائران نیز با کمک بخش خصوصی و در زمین اختصاص داده شده توسط سازمان اوقاف در جاده قوچان مراحل احداث را طی می کند.

 

 

نظرات

 نام:
 *نظر:

تعداد بازدید: ۲,۵۵۲,۵۹۲ نفر بازدیدکنندگان امروز: ۵۱۲ نفر بازدیدکنندگان دیروز: ۹۷۷ نفر

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به موسسه توسعه گردشگری می باشد © .
استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

طراحی پورتال ،اجرا و پشتیبانی : توسعه فناوری اطلاعات اینتک